Slovaque Slovenská

 Značka WEISSENBERG bola založená v roku 1989 a v súčasnosti je synonymom vysokej kvality. Taiwanská spoločnosť vyrába nástroje, ktoré sú oceňované po celom svete.
Výrobný proces harmonicky spája tradičné remeslo s modernou výrobnou technológiou.
V priebehu rokov sa na vývoji nástrojov, ktoré spĺňajú najvyššie nároky hudobníkov, podieľalo množstvo medzinárodných odborníkov a umelcov (Európa, USA, Ázia...).
Nič nie je ponechané na náhodu: Výber materiálov pre ich zvukové vlastnosti a udržateľnosť, precízna montáž, ergonómia hry, ručné gravírovanie, vysokokvalitný lak, strieborné a zlaté nátery.
V duchu slávneho výrobcu nástrojov Adolpha Saxa sa spoločnosť WEISSENBERG zaviazala k filozofii neustáleho zdokonaľovania svojich nástrojov v úzkej spolupráci s hudobníkmi, s veľkou otvorenosťou voči výrobnému a umeleckému vývoju. Spoločnosť prikladá tomuto rodinnému duchu veľký význam.
John Wei, generálny riaditeľ spoločnosti Weissenberg, vštepil tento duch všetkým zamestnancom značky na celom svete.
Spoločnosť Weissenberg sa už mnoho rokov zúčastňuje na významných medzinárodných veľtrhoch (NAMM/USA, Musikmesse Frankfurt, Musicfair Shanghai...).
John Wei je tiež veľmi spätý s Dinantom v Belgicku, rodiskom Adolfa Saxa.
Početné profesionálne a priateľské kontakty v Nemecku inšpirovali aj rodinný podnik, z ktorého mimochodom pochádza názov "WEISSENBERG".
Dnes je WEISSENBERG jednou z vedúcich značiek v oblasti výroby hudobných nástrojov.
WEISSENBERG, keď záleží na kvalite !