Polonais Polski

 Marka WEISSENBERG została założona w 1989 roku i jest obecnie synonimem wysokiej jakości. Firma z siedzibą na Tajwanie produkuje instrumenty, które są cenione na całym świecie.
Proces produkcyjny harmonijnie łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesną technologią produkcji.
Przez lata liczni międzynarodowi eksperci i artyści (Europa, USA, Azja...) przyczynili się do rozwoju instrumentów, które spełniają najwyższe wymagania muzyków.
Nic nie jest pozostawione przypadkowi: Dobór materiałów pod kątem ich właściwości dźwiękowych i trwałości, precyzyjny montaż, ergonomia gry, ręczne grawerowanie, wysokiej jakości lakier, srebrne i złote powłoki.
W duchu słynnego twórcy instrumentów Adolphe Sax, WEISSENBERG wyznaje filozofię ciągłego doskonalenia swoich instrumentów, w ścisłej współpracy z muzykami, z wielką otwartością na produkcję i rozwój artystyczny. Firma przywiązuje dużą wagę do tego rodzinnego ducha.
John Wei, dyrektor generalny Weissenberg, zaszczepił tego ducha we wszystkich pracownikach marki na całym świecie.
Firma Weissenberg od wielu lat jest obecna na najważniejszych międzynarodowych targach branżowych (NAMM/USA, Musikmesse Frankfurt, Musicfair Shanghai ...).
John Wei jest również bardzo związany z Dinant w Belgii, miejscem narodzin Adolphe'a Saxa.
Liczne kontakty zawodowe i przyjacielskie w Niemczech stały się również inspiracją dla rodzinnego biznesu, od którego zresztą pochodzi nazwa "WEISSENBERG".
Dzisiaj WEISSENBERG jest jedną z wiodących marek w dziedzinie produkcji instrumentów muzycznych.
WEISSENBERG, gdy liczy się jakość!